Çevre ve Orbetaş

Şirketimiz çevreye olan sorumluluğunu öncelikli konuları arasında tutmuş ve 2007 yılında ‘Geri Dönüşüm  Ünitesi’ ni faaliyete geçirmiştir…           

 

Doğal ve kentsel çevreyle uyumlu üretim ve işletme sürecini benimsemiş olan şirketimiz özellikle atık betonun hem doğa hemde kentsel çevreye verdiği tahribatı önlemek için , Doğal kaynakların sınırlı olduğu ve tüketimin hızla arttığı dünyamızda kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanımını sağlamak amacıyla ‘ Geri Dönüşüm Ünitesi’ ni kurmuş ve etkin bir şekilde kullanmaktadır…. 

 

 

HAZIR BETON BİLİNCİ 

Orbetas Hazır Beton kurulduğu 1996 yılından bu yana ‘Hazır Beton’ un kullanımının yaygınlaşması , kaliteli ve standartlara uygun betonun inşaat sektöründe kullanılması bilincinin artırılması amacını kendine hedef edinmiştir.   

Şirketimiz 30.03.2006 tarihinde Balıktaşı Oteli’nde ‘Beton Sempozyumu’ düzenlemiş ve THBB başkan ve yönetimi ile  Betonla ile ilgili birçok çalışması olan ve sektöre yön veren çok değerli Akademisyen Hocalarımızı Ordu iline getirmiştir. Katılımın yüksek olduğu beton Sempozyumunda teknik ve istatistiki olarak çok detaylı bir bilgi verilmiş , sektörle alakalı insanların Hazır Beton konusundaki soruları cevaplanmıştır.